درباره ما2018-09-27T02:42:17+03:30
شرکت هوافضایی درنا

شرکت هوافضایی درنا

شرکت هوفضایی درنا، به عنوان شرکت پیشرو در صنعت….ایران، در سال 1367 توسط مهندس یعقوب انتصاری تاسیس شد. زمینه اصلی فعالیت هوافضایی درنا، تولید محصولات کامپوزیتی است که به عنوان یک صنعت نوآورانه تلقی می‌شود. تیم طراحی شرکت درنا از زمان آغاز به کار موفق به طراحی و ساخت دو هواپیمای تمام کامپوزیت شده است که هر دوی این هواپیما‌ها هم‌اکنون در ایران به صورت عملیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هواپیماهای پیکا-1 و پیکا-2 (که پیش از این به ترتیب پرنده آبی و پرنده آزاد نامیده می‌شدند) دارای گواهینامه ها و تاییدیه های لازم هستند. پیکا-1 دارای گواهینامه VLA و پیکا-2 دارای گواهینامه  UL می‌باشد.

شرکت درنا دارای گواهینامه (DOA(Design and Organization Approval از اداره CAO.ir می‌باشد. شرکت درنا همچنین دارای قابلیت طراحی و تولید قطعات فلزی و کامپوزیتی است که در صنایع مختلف کاربرد دارند.

هواپیمای پیکا-3، آخرین هواپیمای طراحی شده توسط کمپانی درنا است که یک هواپیمای بال بالا و فوق سبک است که بر اساس بالاترین استاندارد‌های اعمال شده در کشور‌های اروپایی طراحی شده است، به همین جهت این هواپیما می‌تواند به آسانی خود را با بازارهای فروش که نیازمند رعایت استاندارد UL هستند، مطابقت دهد.