هواپیمای Free Bird (Pica 2) یک هواپییمای شخصی‌ از نوع LSA تحت استاندارد ASTM امریکا می‌باشد. شرکت هوافضای درنا با تکیه بر خلاقیت مهندسی برتر و تجربه ۲۶ ساله خود در زمینه طراحی و ساخت هواپیماهای سبک، مفتخر است که هواپیمای تمام کامپوزیت Free Bird (Pica 2) را با بالاترین استاندارد جهانی‌ عرضه نماید. همچنین خدمات پس از فروش فعال و قوی این شرکت ، آسودگی خاطر را برای مصرف کنندگان به ارمغان می‌آورد. توان رقابتی این هواپیما با هواپیماهای مشابه خارجی‌ باعث ارایه درخواست‌های بسیاری برای تولید این هواپیما در خارج از ایران شده است که البته امیدواریم طی‌ چند ساله آینده شاهد تولید، انتقال تکنولوژی و صادرات این هواپیما به خارج از ایران باشیم.

 


 

 

خدمات پس از فروش و تعمیر و نگهداری :

آموزش با این نوع از هواپیما بسیار راحت است و نیاز به دارا بودن شرایط سخت پزشکی‌ (برخلاف تصور اکثریت) نمی‌باشد. طول مدت آموزش آن می‌تواند در عرض چند ماه به اتمام برسد البته طول مدت آموزش کاملا به متقاضی آموزش خلبانی بستگی دارد. استفاده از این نوع هواپیما بسیار ساده است، به سادگی استفاده از ماشین شخصی بوده که می‌توان سفر‌های بین شهری و حتی خارجی‌ را با آن داشت.هزینه تعمیر و نگهداری :

هزینه پرواز با این هواپیما به نسبت هواپیما‌های خیلی سبک و دونفره بسیار کمتر می‌باشد، همچنین سوخت این هواپیما همانند ماشین‌های سبک، بنزین سوپر بدون سرب است.